Продаж майна держрезерву

Продаж майна державного матеріального резерву

Продаж майна державного матеріального резерву визначено Постановою Кабінету Міністрів України № 985 від 04.12.2019 «Про реалізацію експериментального проекту з проведення електронних аукціонів з реалізації матеріальних цінностей державного матеріального резерву»

Що таке Держрезерв?

Державне агентство резерву України підпорядковується Міністерству економічного розвитку та торгівлі та покликане створити стратегічні запаси, ресурси для подальшого використання у разі непередбачуваних ситуацій. До системи державного резерву входять підприємства, установи і організації, на яких зберігаються матеріальні цінності держрезерву, зокрема на сьогодні це Центральний апарат в Києві та 37 державних підприємств  по всій України  (4 на окупованій території): склади, холодильні комплекси, хлібокомбінати та хлібні бази, науково-дослідний інститут.

Які запаси Держрезерву?

Сировина в державному резерві практично без кінцевого терміну зберігання, проте запаси продуктів харчування, інших резервів з обмеженим терміном придатності підлягають оновленню. Відпуск матеріальних цінностей з державного резерву здійснюється у тому числі у зв’язку з їх освіженням і заміною в межах строків зберігання. Відпуск цінностей державного резерву матеріальних, що підлягають освіженню або заміні здійснюється на конкурсних засадах, а кошти, отримані від їх продажу спрямовуються на придбання для потреб державного резерву аналогічних.

Які активи реалізовуватиме Держрезерв?

Кабінет Міністрів України затвердив номенклатуру необхідних стратегічних запасів, серед яких зокрема такі необхідні як зерно, борошно, м’ясопродукти, цукор, соняшникова олія і вершкове масло, нафтопродукти, метали і неметали, запчастини та інше майно. Таким чином для користувачів електронної торгової системи відкриється масштабний ринок з продажу стратегічно важливих матеріальних ресурсів. Продаж таких запасів на електронних торгах в системі ProZorro на конкурентних торгах збільшить надходження до бюджету і надасть додаткові можливості для бізнесу.

Догори